Vyhledat


Anketa

Nejoblíbenější ryba?
Počet hlasů: 10309

On-line je:

2014 rss


Strana:  1 2   další »

Prosincová štika - výsledky

Rybářští přátelé, dámy a pánové,
v tuto chvíli je 6. ročník prosincové štiky již krásnou rybářskou historií, jaký byl? Historicky nejvyšší počet závodníků z 6. ročníků tohoto závodu, 166 rybářů ulovilo za pouhé 3 hodiny celkem 640 kusů ryb - 271 štik, 45 okounů a 324 pstruhů včetně sivenů.
Myslím, že je to velmi solidní množství ryb a především 271 štik svědčí o skutečnosti, že štiky opět nezklamaly. Celkem si rybáři ponechali 54 štik a cca 200 pstruhů a sivenů.
Celý závod proběhl v krásném přátelském prostředí, které bylo umocněno zimním nádechem krajiny v podobě sněhového poprašku. Myslím, že jsme byli svědky pěkného rybářského dne a je mi velkou ctí vám všem a každému jednomu z vás poděkovat za osobní přínos. Děkuji za vaši účast, děkuji i všem rozhodčím a celému technickému zázemí za bezchybné zvládnutí celé akce. Moc děkuji. JM.

FOTOGALERIE ZDE

VÝSLEDKY ZDE

Autor: fiky  •  Vydáno: 30.11.2014 10:16  •  Přečteno: 29041x  •  Komentářů: 0

Rybářské dění

- čtvrtek 27. listopadu - zarybnění Pk1 na Prosincovou štiku
- čtvrtek 27. a pátek 28. listopadu Pk1 hájená
- sobota 29. listopadu - 6. roč. závodu Prosincová štika
- 19. prosince - 23. prosince - vánoční prodej kaprů
- 23. prosince - vánoční zarybnění přehrad, pstruzi
- 30. prosince - zarybnění na závod Zlatá silvestrovská šupina
- 31. prosince - 5. ročník Zlaté silvestrovské šupiny

Autor: fiky  •  Vydáno: 11.11.2014 22:22  •  Přečteno: 25333x  •  Komentářů: 0

Poličský candát 2014 - celkové výsledky

Přátelé, kamarádi, považuji dnešní den za potvrzení naši rybářské oddanosti a vášně, bez které by nikdy nebylo možné takto velké a náročné akce zajisti na principu naprosté nezištnosti. Je mi velkou ctí a radostí vám všem uctivě poděkovat a to každému zvlášť za vaši účast, rozhodčím za nelehkou práci, technickému zázemí za bezchybné a velice rychlé zpracování úlovků, opětovně děkuji klukům, kteří mi pomáhali při zajišťování a dopravě zarybnění. Je malým zázrakem, že se nám vše podařilo, nedošlo, alespoň moc doufám, k žádným nedorozumněním a hádkám. Nemám žádnou informaci, že z důvodu špatného počasí žádný rybář předčasně neukončil závod a v dešti všichni vydrželi je také k neuvěření.
Milí přátelé, ještě jednou vám všem moc děkuji, byli jste všichni skvělí. Osobně si velice vážím, že jsem mohl svým dílem přispět k celkovému zdaru této akce a být součástí celého dění. Moc děkuji. JM.

Velmi rychle přinášíme výsledky tohoto populárního rybářského klání.

VÝSLEDKY ZDE

Autor: fiky  •  Vydáno: 8.11.2014 16:49  •  Přečteno: 24260x  •  Komentářů: 0

Výsledky XVIII. ročníku závodu Poličská muška - memoriál Zdendy Forchtsama

Nezbylo jinak, tož začněmež. Tento článek je mým osobním vyprávěním, jak jsem prožil a viděl tento závod (díky za lajky ).
Ráno v 6.00 hod. jsme naměřili 3 st. C a kdo to podcenil, patrně pocítil odpolední poličský chlad.
Zahájil jsem pozdním příchodem k vodě. Když začínalo 1. kolo, nebyl jsem ani u lávky a můj štondt 104 byl ještě zatraceně daleko. Nakonec v prvním kole 5 kousků, takže pro mne solidních 28 b. Ovšem v druhém kole se karta obrátila a po 80 minutách bezkontaktního rybolovu přišlo obávané zero. Nevadí, pokračujeme. Vzdali jiní junáci… Začátek 3 kola – 2 nához – ryba v podběráku – cajk – to pude… Dalších 38 min. opět bezkontakt. Následoval přesun na hráz na 50-ku. Zaplesal jsem patriotismem – kurňa, tady jsem se začínal učit muškařit. Na íčko 10 min. nic, změna na mou oblíbenou F7 a pakoše. Zaznamenal jsem 5 opatrných záběrů a to mi ještě 2 ryby spadly…
Je konec. „Tyjo Fiky, tos posrál, přehrada umí dát víc. No nic.“
Takže rekapitulácija:
- uloveno bylo – viz. diskuse
- ryba šla jen někde
- terén za zády nic moc.
Nakonec přišel úspěch a následná důstojná oslava našeho kamaráda Míši Nikla za 3. místo v tomto závodě a 1. místo v kategorii Nejlepší poličský muškař.
Děkuji vám za pozornost – Fiky.

Foto ZDE

Výsledky ZDE

Autor: fiky  •  Vydáno: 27.10.2014 18:49  •  Přečteno: 28364x  •  Komentářů: 0

Výsledky 19. ročníku závodu v lovu pstruhů a štik

Vážení přátelé, kamarádi, rybáři, účastníci 19. ročníku závodu v lovu pstruhů a štik. Dovolte mi touto cestou vám všem uctivě poděkovat za vaši účast a přínos v tomto závodě. Je jisté, že jsme byli svědky historicky největšího závodu ve vláčení. Je potěšitelné, že po jistých počátečních změnách a rozpacích se závodu zúčastnilo neuvěřitelných 220 rybářů. Ani ve snu by mne nenapadlo, že nám nezbyde ani jedno místo a zároveň vyhovíme všem zájemcům. To nepamatuji a zní to, jak v pohádce.
Ryby nezklamaly, jsem velice rád, že se opět potvrdilo, že slovenští pstruzi, konkrétně z Liptovské Mary byli při chuti. Celkový počet cca. 1900 ulovených ryb je pravděpodobně podzimním rekordem a atakuje počty ulovených ryb při jarních závodech, kdy všichni víme, že je žravost pstruhů o poznání větší.
Jsem také rád, že i téměř 700 ponechaných pstruhů svědčí, že se vám ryby líbily a že si jistý úlovek odvážíte do svých domovů. Pro úplnost - největší rybu závodu ulovil p. Karel Křeček - štika 55 cm.
Přátelé,
ještě jednou moc děkujeme za vaši účast, děkujeme i všem rozhodčím včetně rozhodčího hlavního, děkujeme i za bezchybné zpracování výsledků a za celkový přátelský a kamarádský přínos, který je vždy nezbytný pro zdárný průběh každé akce. Uctivě děkujeme. JM.
FOTOGALERIE ZDE
VÝSLEDKY ZDE

Autor: fiky  •  Vydáno: 5.10.2014 8:11  •  Přečteno: 30391x  •  Komentářů: 0

Ohlédnutí za Václavskou trofejí

Za teplého a mrholícího rána se do závodu zapsalo pěkných 78 závodníků, kteří ve 4 hodinových kolech ulovili celkem 440 pstruhů, štik, candátů a okounů. Byli jsme svědky krásných rybářských soubojů, kdy muškaři svedli lité boje s vláčkaři a nakonec všechna 3 první místa obsadili skvělí muškaři. Především výkon Petra Jílka, který ulovil neuvěřitelných 51 ryb je téměř neuvěřitelný. S velkým odstupem za ním byli další skvělí rybáři - muškaři, Marek Fejt s počtem 21 a Milan Jílek s počtem 19 kusy ulovených ryb. Teprve až po této trojici muškařů se dostalo na vláčkaře, Járu Martinů s 17 a Petra Bačovského s 15 kusy ulovených ryb.
Přátelé, myslím, že dnešní závod byl pěkný, rád bych vám všem poděkoval za vaši účast, skvělé výkony a také za váš společenský a kamarádský přístup. Moc vám všem děkuji, byli jste opět skvělí, těšíme se na 19. ročník vláčky, který se koná již příští sobotu, tj. 4. října na Pk1 a Pk2 souběžně. Poznámka - na tento závod přivážíme 4 - 5 000 kusů pstruhů ze slovenského pstruhařství, tyto pstruhy jsme již letos 2 krát vysazovali a vždy se jednalo o nádherně rostlé ryby v prvotřídní kondici a skvělé žravosti. Přátelé, čekáme na vás.
Ještě musím dodat, že závod končil za krásného slunečného, svatováclavského počasí. JM.

FOTOGALERIE ZDE

VÝSLEDKY ZDE

Autor: fiky  •  Vydáno: 29.9.2014 18:16  •  Přečteno: 29587x  •  Komentářů: 0

1. ročník Stašovský okoun

Vážení přátelé,
dovolte mi malé ohlédnutí za právě skončeným 1. ročníkem závodu Stašovský okoun. Za nádherného rána se do závodu zapisuje 84 skvělých rybářů, kteří v následujících 5 hodinách lovu svedli zajímavé souboje ve dvou disciplínách, v lovu okounů a candátů a v lovu kaprů, amurů a línů. Celkový úlovek více, jak 500 kusů ulovených ryb svědčí, že ryby velmi dobře braly. Součástí dnešní, velmi sváteční akce bylo i obnovení sportovního rybolovu na opraveném stašovském rybníku a také velmi milá událost oslavy 70. Narozenin našeho skvělého kamaráda a obětavého člena Michala Hataly.
Myslím, že celý průběh dnešního dne předčil naše očekávání. Byli jsme svědky velmi přátelské atmosféry a několik stovek spokojených účastníků svědčí o významu dnešní akce.
Přátelé a kamarádi,
je mi v tuto chvíli velkou ctí vám všem a každému zvlášť poděkovat za váš přínos a podporu této nevšední akce. Myslím, že jsme byli svědky malého zázraku a dnešní den opět prokázal, že naše sdružení stojí a vždy stálo na osobním nasazení mnoha našich členů a že hodnoty, jako přátelství a kamarádství mají stále zásadní význam a pro naši činnost jsou nepostradatelné. Moc vám všem děkuji. Byli jste všichni skvělí. JM.

Výsledky zde

FOTO ZDE

Autor: fiky  •  Vydáno: 15.7.2014 18:19  •  Přečteno: 27802x  •  Komentářů: 0

Upozornění "nejen" pro rybáře.

nepořádek

Při dnešní návštěvě Pekla se naskytl pohled, při kterém se mi zvedal žaludek. Haldy odpadků uprostřed břehu od velké chaty pod stromem a také u velké chaty. S kamárády jsme to uklidili a odvezli na LIKO do Poličky. Celkem to bylo 12 pytlů odpadu všeho druhu.
Nechápu, kdo a hlavně proč, je schopen vytvořit skládku na tak krásném místě, jakým rybník Peklo je. Důrazně apeluji na všechny, aby dodržovali pořádek u vody a nejen tam!

Autor: fiky  •  Vydáno: 13.7.2014 19:32  •  Přečteno: 26305x  •  Komentářů: 0

Výsledky IV. ročníku dětských závodů

Milé děti, vážení přátelé, v tuto chvíli je 4. ročník dětských závodů již krásnou rybářskou historií. Dovolte mi z mého pohledu malé hodnocení.
Za krásného rána se do závodu přihlásilo 44 dětí, tento velký počet - o 7 dětí více, než loni nás velmi mile překvapil a svědčí o mnohém. Je jisté, že závod si získává oblibu a také je jisté, že Vlastík Melezínek a jeho kamarádi dokáži nastolit pěknou a příjemnou atmosféru, která je vždy při podobných akcích nezbytná. Jsem moc rád, že tento závod má takovéto renomé. Myslím, že v dnešní době, kdy naše děti tráví tolik času u počítačů má tato akce velikou cenu a také věřím, že v některých dětech rybářská vášeň zapustí kořeny a u rybařiny zůstanou i nadále.
Vážení přátelé, milí účastníci, je mi velkou ctí vám všem poděkovat za vaši účast, děkuji nejen dětem, ale též i rodičům za nezbytný doprovod a podporu, děkuji také Vl. Melezínkovi a jeho kamarádům za skvělou organizaci, děkuji rozhodčím, děkuji za ceny a velice děkuji paní Strejčkové - poslední indiánce v Čechách za nádherný umělecký a chuťově skvělý dort. Moc vám všem děkuji. JM.
Pro úplnost. Nejmladším rybářem byla Marcelka Škrabalová, největší rybu ulovila Madlenka Komůrková, a to amura 58 cm. f
FOTO ZDE
VÝSLEDKY ZDE

Autor: fiky  •  Vydáno: 2.7.2014 19:08  •  Přečteno: 29678x  •  Komentářů: 0

Sumeček americký

Tak je to potvrzeno. Dne 15. 6. 2014 náš člen Milan Tůma opravdu chytil na revíru Pk0 Sumečka amerického - trumana. Viz. náhledová fotografie.

Autor: fiky  •  Vydáno: 19.6.2014 17:23  •  Přečteno: 26484x  •  Komentářů: 0

Nejbližší rybářské dění

- sobota 14. června - zahájení lovu dravců
- pátek 20. června - zarybnění Pk2 a Svratky
- pátek 27. června - zarybnění všech lovných rybníků kapry
- sobota 28. června - na Pk1 5. ročník Dětských závodů
- pátek 4. července - zarybnění Pk2 a Svratky
- sobota 12. července - otevření Stašova slavnostní akcí Stašovský okoun - rybářský závod včetně společenského rozměru, na hrázi bude hrát hudební orchestr, tombola a pod.
Přátelé, tato akce na stašovském rybníku je pro naše sdružení velkou událostí, na kterou vás již v tuto chvíli všechny zvu a to jak na vlastní závod, tak i přátelské setkání. Prosím o včasné oznámení účasti na závodě, ještě jsme nezveřejnili oficiální pozvání a již eviduji cca. 50 zájemců o závod. Opět platí, že je možné jednoduché sdělení na těchto stránkách a nebo mi můžete zavolat na tel. 731441401. Přátelé, moc se na vás těšíme, věřte, že na vás čeká skutečný rybářský ráj. V rybníku je již 6500 kusů kaprů, amurů, línů, okounů a candátů. Rybník je plně napuštěn, mělčiny krásně zarostlé, právě probíhá výtěr velkých kaprů. Moc se na vás těšíme. JM.

Autor: fiky  •  Vydáno: 9.6.2014 19:13  •  Přečteno: 24106x  •  Komentářů: 0

Výsledky 16. ročníku závodu Poličský kapr - Kaprařský pohár

Vážení přátelé,
dovolte mi malé ohlédnutí za právě skončeným 16. ročníkem kaprařského poháru. Jaký byl?
Do startovního pole se zapsalo celkem 49 dvojčlenných týmů. To k celkové situaci a počtu závodů obecně považuji za velký úspěch. Počasí bylo po celý den nádherné, myslím, že to dnešní počasí pravděpodobně bylo v celé 16. Historii nejlepší.
Na letošní ročník jsme včera dosadili 640 kaprů a 30 amurů. Uloveno bylo celkem za 10 hodin lovu 209 kaprů, což podle někoho může být málo a podle dalšího včetně mne realistické množství. Pokud vezmeme včerejší dosazení na úrovni 640 kaprů a dobu lovu včetně počtu závodníků, tak se domnívám, že vzhledem k počasí a hlavně z důvodu, že nově dosazení kapři vždy potřebují jistý čas na seznámení se s předkládanými dobrotami, za solidní stav. Jsem přesvědčený, že dnes v noci a zítra ráno budou kapři dobře brát.
Vážení a milí přátelé, v tuto chvíli mi dovolte s velkou úctou vám všem a každému jednomu zvlášť poděkovat. Děkuji všem za účast, děkuji rozhodčím za celodenní výdrž, děkuji panu němcovi za rychlé a bezchybné spočítání a také moc děkuji paní Evě Křivkové za opětovnou skvělou fotodokumentaci. Moc vám všem děkuji. JM.

Výsledky zde

FOTO ZDE

Autor: fiky  •  Vydáno: 8.6.2014 9:29  •  Přečteno: 29236x  •  Komentářů: 0

Peklo 2014 - OPRAVENO!!!

Opravené výsledky z Pekla 2014 jsou k mání pod článkem. Chtěl bych se touto cestou omluvit, při sčítání sehrál roli lidský faktor. Jinak řečeno, byla to moje chyba a mrzí mě to. Děkuji všem za pochopení. Petr Fejt ml.

Milí přátelé,
dovolte mi malé ohlédnutí za právě skončeným závodem Peklo 2014.
V tuto chvíli je jisté, že se nám tento závod, a to i za situace špatného počasí posledních dnů, velmi vydařil.<{r> Celkový počet 76 rybářů je k celkové situaci malým zázrakem. 451 ulovených ryb svědčí o solidním braní, pokud vezmeme v úvahu, že jsme včera nově dosadili 1200 ryb a z nich se za pouhých 6 hodin ulovilo 451, z toho 124 kaprů, 194 pstruhů, 9 línů a 124 kusů cejnů je velmi pěkným výsledkem. Největší rybou je pstruh 67 cm, kterého ulovil Zdeněk Strejček
. Jsem v tuto chvíli rád, že se nám v závodě na Pekle podařilo. Poděkování si zaslouží především Vlastik Melezínek, který se iniciativně ujal hlavní organizace celého závodu. Jsem také velice rád, že i za ztížených podmínek se podařilo meziročně zastavit úbytek závodníků a naopak došlo ke zvýšení celkového počtu o 14.
Myslím, že dnes jsme opět prokázali naši pevnou vůli a odhodlání. Je velmi symbolické, že těsně před vlastním závodem přestalo pršet a opětovně začalo hned po skončení závodu. Je mi velkou ctí vám všem poděkovat celému týmu v zázemí, kteří vzorně zajistili občerstvení, děkuji také rozhodčím a děkuji vám všem, každému jednomu za účast v závodě. Moc děkuji, byli jste všichni moc skvělí. JM.

Výsledky zde

FOTO ZDE

Autor: fiky  •  Vydáno: 21.5.2014 20:28  •  Přečteno: 34463x  •  Komentářů: 2

Kamenice 2014

Vážení a milí přátelé, kamarádi, rybáři.
V tuto chvíli je 1. ročník rybářského závodu - Kamenice 2014 - krásnou rybářskou historií. Dovolte mi z mého pohledu několik málo vět.
Za nádherného květnového rána se do závodu zapisuje překvapivě vysoký počet 60 rybářů. Symbolické je, že 17 rybářů přijelo vlakem za doprovodu 2 harmonikářů, kteří nejen ráno na nádraží, ale též i po celou jízdu do kamenice svým hraním zpestřili jízdu a byli součástí nevšedního zážitku. Závod začal úderem 8. hodiny a jen za první poločas bylo uloveno neuvěřitelných 250 ryb. Ryby, především pstruzi, velice dobře brali a byli též uloveni nádherní jedinci, největší 67 cm. Ve druhém poločase se již dle očekávání ryb ulovilo méně, přesto celkový úlovek cca 350 kusů ryb za pouhých 5 hod. čistého času zní téměř neuvěřitelně. Zde je zapotřebí zohlednit, že tento počet ryb se ulovit z celkového včerejšího vysazení zhruba 700 kusů ryb, lze tedy konstatovat, že téměř polovina včera nasazených ryb byla ulovena a z nich necelá stovka ponechána.

Celý článek + výsledky

Fotografie ZDE a ZDE

Autor: fiky  •  Vydáno: 13.5.2014 18:06  •  Přečteno: 33050x  •  Komentářů: 1

Májový dvojboj - kapr pstruh - výsledky

Vážení a milí přátelé, dovolte mi několika větami podat stručnou zprávu o právě ukončeným májovým dvojbojem. Do závodu se zapsal nečekaně vysoký počet závodních týmů a to 63 dvojic. Celý závod proběhl za nádherného jarního bezvětrného počasí. Ryby velmi dobře brali, za pouhých 8 hodin bylo uloveno neuvěřitelných 1551 pstruhů a 921 kaprů. V kategorii kapr vyhrál tým s počtem 98 ulovených kaprů a v kategorii pstruh dvojice s počtem ulovených pstruhů 175 kusů. Jak počet ulovených kaprů jednou dvojicí, tak především počet 175 ulovených pstruhů za pouhých 8 hodin nemá v historii závodů obdoby. Celý průběh závodu proběhl ve velmi přátelské atmosféře a je mi velkou ctí vám všem a každému jednomu z vás poděkovat za váš přínos a účast. Velice moc děkuji i všem rozhodčím za jejich náročnou práci a také chci moc poděkovat M. Nyklovi za velmi rychlé a bezchybné zpracování výsledků. Přátelé, byli jste všichni skvělí, moc děkujeme.

Výsledky zde

FOTOGALERIE ZDE

Autor: fiky  •  Vydáno: 1.5.2014 21:03  •  Přečteno: 30015x  •  Komentářů: 0

Strana:  1 2   další »

Kalendář

 «  září 2022  » 
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So3101724 
Ne4111825 

VÝLOV PŘEHRADY PK0Sociální sítě
   Hymna RS Vysočina
PŘEHRAJETE ZDE

REVÍRY RS VYSOČINA - PREZENTACENáhodný obrázek

pr-chata.JPG

Počasí


TOPlist