Vyhledat


Anketa

Nejoblíbenější ryba?
Počet hlasů: 10309

On-line je:

2015 rss


Strana:  1 2   další »

7. ročník Prosincová štika - výsledky

Vážení a milí rybářští přátelé, dovolte mi několik vět hodnocení právě skončeného 7. ročníku Prosincové štiky. Za krásného teplého a vyjasněného rána se do závodu zapisuje nečekaně velké množství skvělých rybářů. Již po 1 hodině prezentace začínám mít velké obavy, zda se mi podaří všechny zájemce zapsat a nebude málo míst. Mé obavy se potvrzují a i připravená rezerva 12 závodních postů nestačí a nezbývá mi, než několik místních rybářů požádat o odstoupení ze závodu a upřednostnit hosty z daleka. Závod začíná, po několika min. Je jisté, že štiky opět nezklamou. Závod trvá sice pouhé 3 hodiny, tj. 180 minut, nicméně se uloví celkem přes 500 kusů ryb a z toho téměř 300 štik. Přátelé, opakuji skutečnost, že jsme vysadili 320 štik a z toho se za pouhé 3 hodiny uloví 300 kusů, to je téměř neuvěřitelné. Dále se ulovilo cca 150 okounů, to je celkem dle očekávání. Nicméně dnes opět zklamali pstruzi, kterých se ulovilo pouhých 50 a to není moc. Ano, je pravdou, že jsme dosadili pouze 200 kusů kapitálních pstruhů, ale i tak je výsledek v kategorii pstruh nic moc. Na druhé straně je jisté a i zkušenosti z celého podzimního seriálu závodů to potvrzují, že především kapitální pstruzi až 4kg váhy jsou z pozice sportovní, ryby velice zajímavé a slibují v následném prosincovém období, ale i na případných dírkách skvělý rybolov. Tito pstruzi budou postupně brát a každý den se nějací uloví a to je po stránce rybářské velice nadějné a slibuje to pěkný lov i v následném období.

CELÝ ČLÁNEK A VÝSLEDKY ZDE

FOTOGALERIE ZDE

Autor: fiky  •  Vydáno: 6.12.2015 19:23  •  Přečteno: 25994x  •  Komentářů: 0

Superpohár v přívlači - výsledky

Vážení a milí přátelé, dovolte mi malé ohlédnutí za právě skončeným 1. ročníkem Vláčecího superpoháru, který měl 2. kola a to druhé se uskutečnilo dnes, tj. v sobotu 21. listopadu.
První část se uskutečnila v červnu na Pk2. Zúčastnilo se jí 41 závodníků a hlavní poznatkem byla skutečnost, že ryby z důvodu vysoké teploty téměř vůbec nebraly. Z tohoto důvodu byla druhá část odložena na pozdní dobu, konkrétně na dnešní sobotu. Na tento závod jsme vedle značného zbytku ryb z poslední akce candátí pohár dosadili dalších 700 kusů pstruhů, kteří ale svým braním zklamali. Je sice pravdou, že dnešních 219 ulovených ryb je výrazně více, než při prvním kole, nicméně včera vysazení pstruzi moc nebrali a situaci zachránili původní ryby, především okouni a štiky, též mám velkou radost z ulovení 7 kusů kapitálních pstruhů 3 - 4 kg, které jsme vysazovali na candátí pohár. Nevím a neznám přesně důvod, proč včera vysazení pstruzi zůstali za očekáváním, nicméně na podzim to tak již často bývá, je možné, že potřebují delší čas na aklimatizaci a třeba již v nejbližších dnech dobře půjdou.
Milí přátelé, dovolte mi v tuto chvíli vám všem a každému jednomu z vás poděkovat za vaši účast a přínos, jsme velice rádi, že v takto podzimní čas se dnešního závodu zúčastnilo 60 skvělých rybářů a že jsme byli svědky pěkné rybářské a kamarádské soboty. S velkou úctou vám všem děkuji. Děkuji též i všem 6 statečným rozhodčím a Michalu Niklovi za perfektní zpracování výsledků.

VÝSLEDKY ZDE

FOTOGALERIE ZDE

Autor: fiky  •  Vydáno: 22.11.2015 19:26  •  Přečteno: 25053x  •  Komentářů: 0

Výsledky závodu Poličský candát 2015

Vážení a milí přátelé, dámy a pánové,
v tuto chvíli je již 15. ročník poháru Poličský candát krásnou rybářskou historií. Jaký byl? Účast 314 skvělých rybářů čtyř národností řadí tento závod mezi největší závody v Evropě, zatím nikdo nepřinesl svědectví o jiné větší akci.
Celkový úlovek více jak 1 900 kusů ryb, svědčí o solidním zarybnění a o vynikající úrovni všech účastníků. Za zmínku stojí, že z celkového počtu 1 100 kusů vysazených štik se jich dnes ulovilo cca 1 000. Jsem také rád, že i pstruzi, kteří často na podzim bývají velmi náladoví, se lovili včetně kapitálních 3 - 4 kg. Jenom pro vaši informaci uvádím, že z celkového počtu 1 900 ulovených ryb bylo ponecháno cca 550 kusů. Největší ulovenou rybou byla štika 93 cm a 15 min. Po závodě byla na přítoku ulovena další pěkná štika 91 cm. Nezklamali ani okouni, kterých jsme vysadili 4 500 kusů a bylo jich uloveno několik set. Potěšitelný je i úlovek 2 bolenů, kterých jsme do přehrad vysadili na zkoušku 100 kusů. Vážení a milí,
dovolte mi vám všem a každému jednomu z vás poděkovat za vaši účast a osobní přínos. Vaši přízně se velice vážíme. Dnešní sobota byla pěkným rybářským setkáním mnoha skvělých lidí a rybářů a my vám všem mnohokráte děkujeme.
Poděkovat v této chvíli musím i všem rozhodčím a celému technickému zázemí včetně důležitého zpracování výsledků a samozřejmě děkuji i s malou nadsázkou válečné fotografce paní Evě Křivkové, která tak obětavě a bravurně provádí krásnou fotodokumentaci. Moc děkujeme, byli jste všichni báječní. JM.

VÝSLEDKY ZDE

FOTOGALERIE ZDE

Autor: fiky  •  Vydáno: 8.11.2015 12:38  •  Přečteno: 26102x  •  Komentářů: 0

Výlov Kamenice 2015

Prohlédněte si fotografie z výlovu našeho rybníka v Pusté Kamenici.

Autor: fiky  •  Vydáno: 7.11.2015 10:49  •  Přečteno: 24217x  •  Komentářů: 0

Podzimní muška 2015 - výsledky

Vážení a milí, za krásného, ale mrazivého rána se do závodu zapsalo 96 skvělých muškařů z Čech a Slovenska. Ryby solidně berou, za pěknou a ne zcela obvyklou skutečnost lze považovat dílčí výsledky v jednotlivých kolech. Ve všech třech kolech se loví velmi vyrovnaný počet ryb, cca kolem 230 kusů. Celkových téměř 700 ulovených ryb není zklamáním a lze to hodnotit za pěkný výsledek. Jsem také moc rád, že se během závodu ulovili krásní pstruzi - 67, 63, 62, dále kolem 60 cm a také byl uloven nádherný siven 50 cm.
Je mi ctí poděkovat našemu členovi a skvělému rybáři Pepovi Konopáskovi za skvělou organizaci a bezchybné zvládnutí celého závodu. Děkuji i všem účastníkům za jejich přínos, byli jste všichni skvělí, moc děkujeme. JM.


VÝSLEDKY ZDE
FOTOGALERIE ZDE

Autor: fiky  •  Vydáno: 25.10.2015 11:09  •  Přečteno: 25889x  •  Komentářů: 0

XX. ročník závodu v lovu pstruhů a štik na přívlač - výsledky

Vážení a milí přátelé,
za mrholícího podzimního rána se do závodu zapsalo rekordní množství 240 skvělých rybářů z celé České republiky, včetně našich slovenských přátel.
Začátek závodu je již bez drobného deště a zdá se, že již pršet nebude, což se nakonec pravdou ukázalo. Všichni čekáme s velkým napětím, jak budou ryby brát, nicméně již první kolo ukazuje, že to nebude špatné. Po 2 hodinových kolech bylo uloveno přes 1200 kusů ryb, včetně krásných kapitálních pstruhů a sivenů. Lovili se i okouni a štiky. Celková bilance za celý závod, tj. za 4 hodinová kola je 1991 ulovených ryb, což při tomto podzimním závodě je za celých 20 let rekord. Loni jsme byli velice spokojeni s úlovkem 1900 kusů ryb.
Přátelé, celý závod proběhl v krásné rybářské atmosféře, nedošlo k žádné nepříjemnosti, případně nedorozumění. Je mi velkou ctí vám všem a každému jednomu z vás poděkovat za vaši účast a osobní přínos. Velice si vaši přízně vážíme a věříme, že se budeme potkávat i při dalších našich závodech.
Poznámka: Nejdelší ulovenou rybou byl pstruh 73 cm. Kromě této krásné ryby byla i řada dalších krásných ulovených ryb na úrovni 50 - 70 cm. JM.

CELKOVÉ VÝSLEDKY ZDE
FOTOGALERIE ZDE

Autor: fiky  •  Vydáno: 18.10.2015 19:12  •  Přečteno: 25433x  •  Komentářů: 0

V. ročník Václavské trofeje

Vážení přátelé, kamarádi, 5. ročník Václavské trofeje je v tuto chvíli již krásnou rybářskou historií. Jaká byla? Za krásného a teplého rána se do závodu zapsalo neuvěřitelných 158 skvělých vláčkařů a muškařů. Ryby však nebraly dle očekávání, přesto 529 kusů ryb nepovažuji za rybářské neštěstí, loni se ulovilo přes 400 kusů a před dvěma léty, kdy se lovili i kapři, se ulovil srovnatelný počet s tím dnešním.
Jsem moc rád a je mi velkou ctí, že vám všem a každému jednomu z vás mohu poděkovat za vaši účast a přínos pro dnešní akci. Moc děkuji. JM.

FOTOGALERIE ZDE

VÝSLEDKOVÁ LISTINA ZDE

Autor: fiky  •  Vydáno: 27.9.2015 11:24  •  Přečteno: 30744x  •  Komentářů: 0

Mistrovství Evropy v rybolovu

Dne 27. – 28. června 2015 se konalo Mistrovství Evropy v lovu ryb na plavanou v Běloruském městě Zaslav, na veslařském kanálu. Na takový závod se naše reprezentace chystala už delší dobu a byla považována mezi velké favority společně s Itálií, Polskem či Ruskem. Za Českou reprezentaci nastoupili bratři Josef a Láďa Konopáskovi, dále Petr Klásek, Michal Bezega a Luca Pergreffi.

CELÝ ČLÁNEK

Autor: fiky  •  Vydáno: 30.7.2015 14:31  •  Přečteno: 24783x  •  Komentářů: 0

Výsledky Stašov 2015

VÝSLEDKY ZDE

Autor: fiky  •  Vydáno: 23.7.2015 8:37  •  Přečteno: 26716x  •  Komentářů: 0

Výsledky V. ročníku dětských závodů

Vážení rybářští přátelé, milí kamarádi, dovolte mi malé ohlédnutí za právě skončeným závodem dětí.
Do závodu se nečekaně přihlašuje rekordní počet dětí. Celkem 58 mladých rybářů spolu svedlo zajímavé rybářské klání. Ulovila se celá řada ryb - kapři, líni, plotice, cejni, okouni, nejdelší rybou byl úlovek 55 cm kapra. Myslím, že dnešní den byl velkým důkazem a i jistou nadějí, že naše generace dospělých nebude poslední rybářskou generací, která má rybářskou vášeň v sobě. Je to, o to více cennější, že v dnešní přetechnizované době naše děti dávají mnohdy přednost počítačům a jiným technickým vymoženostem před pobytem v přírodě.

CELÝ ČLÁNEK

FOTOGALERIE

Autor: fiky  •  Vydáno: 29.6.2015 14:43  •  Přečteno: 28715x  •  Komentářů: 1

Ohlédnutí za XVII. ročníkem Kaprařského poháru

Milí účastníci 17. ročníku Kaprařského poháru, přátelé, rybáři.
Dovolte mi několik vět ve věci právě skončeného 17. ročníku Kaprařského poháru.
Myslím, že jsme byli svědky velmi podařené a přátelské akce. Již páteční večerní atmosféra na přehradě naznačila, že nás čeká velmi krásná rybářská a společenská akce. Sváteční nálada byla umocněna příjezdem mnoha vzácných hostů a skvělých rybářů, kteří přijeli již v páteční podvečer. Nálada byla skvělá, měl jsem pocit, že jsme se vrátili do prvních ročníků této velké kaprařské akce. O to více jsem měl velkou radost, neboť cca. týden před konáním jsem měl velké obavy, zda se nám vše podaří zajistit včetně dostatečné účasti a také nezbytného počtu rozhodčích. Nakonec se vše povedlo.
Závod byl umocněn neuvěřitelně dobrým braním kaprů, kterých se i v parném dni ulovilo na 350 kusů a to svým úměrným porovnáním nemá pravděpodobně obdoby.
Jsem moc rád, že i v dnešní nelehké době se nám podařila takto krásná věc. Děkuji všem, děkuji každému jednomu z vás a to na všech úsecích, byli jste skvělí. Opětovně jsme dokázali, že duch našeho sdružení stále žije a je pevný. Moc si toho považuji a uctivě děkuji. JM.

VÝSLEDKY ZDE

FOTOGALERIE ZDE

Autor: fiky  •  Vydáno: 7.6.2015 23:01  •  Přečteno: 26732x  •  Komentářů: 0

Výsledky 1. kola Superpoháru v přívlači

Vážení a milí,
dnes se uskutečnil 1. závod Vláčecího superpoháru. Do závodu se zapsalo 41 skvělých vláčkařů, kteří svedli zajímavé rybářské souboje celkem ve 4. hod. kolech. Ryby braly špatně, celkem se ulovilo 136 kusů ryb. Nejdelší rybou byl bolen 75 cm, za zmíňku stojí i úlovek krásného 45 cm lína. Potěšitelné je, že se počet ulovených ryb v jednotlivých kolech na rozdíl od jarních a podzimních závodů zvyšoval. Rybáři si ponechali 51 kusů převážně velkých pstruhů. V tuto chvíli chci vám všem a každému jednomu poděkovat za váš přínos, děkuji také rozhodčím a za bezchybné zpracování výsledků. Moc všem děkuji. JM.

FOTOGALERIE ZDE

VÝSLEDKY ZDE

Autor: fiky  •  Vydáno: 1.6.2015 17:54  •  Přečteno: 28730x  •  Komentářů: 0

Letní superpohár v přívlači - propozice

Propozice na Superpohár 30. 05. a 13. 06. 2015

1. 4.30 hod. prezentace
2. 7.00 hod. začátek 1 kola
3. startovné 400,- Kč.
4. závodní kolo trvá 1 hodinu
5. přestávka mezi koly 15 min., mezi 2. a 3. kolem 1,5 hod.
6. začátek a konec kola bude oznámen zvuk. signálem
7. při losování závodníci obdrží 4 karty na kterých je číslo kola 1 – 4 a za lomítkem číslo stanoviště
8. způsoby lovu: vláčení umělých nástrah
9. chytá se pouze na umělé nástrahy opatřeny max. 2 trojháčky. Sbirolina a kulová plovátka jsou přísně zakázána
10. závodník si může ponechat 3 ks pstruha nebo sivena
11. bodování: každá ulovená ryba 1 bod. Počítá se ryba zaseknutá za hlavovou část ohraničenou žaberním obloukem. Pro případ rovnosti bodů v konečném pořadí se doporučuje u jedné – nejdelší ryby zapsat délku v cm. Závodník do karty zapisuje název ryby celým názvem. Rozhodčí pouze podepisuje ( ryba se neměří a ponechaná se kroužkuje). Ryba zaseknutá před zvukovým signálem se započítává
12. každá ryba musí být vylovena podběrákem, závodník rybu zdolává a vylovuje bez cizí pomoci
13. po skončení každého kola se karta okamžitě odevzdává rozhodčímu, rozhodčí i závodník kartu podepíše
14. bodováno je každé kolo zvlášť. Vyhrává závodník s nejnižším součtem umístění z jednotlivých kol. Závodníci, kteří v kole nechytí rybu, mají všichni zapsáno poslední umístění v kole.
15. Při stejném počtu bodů v konečném součtu 4 kol rozhoduje celkový počet ryb ulovených ve všech kolech, popřípadě nejdelší ulovená ryba
16. přísný zákaz krmení

ČASOVÝ ROZVRH ZAVODNÍCH KOL
1. kolo 7.00 – 8.00
2. kolo 8.15 – 9.15
3. kolo 10.45 – 11.45
4. kolo 12.00 - 13.00
Vyhlášení výsledků v 13.45 hod.

Autor: fiky  •  Vydáno: 21.5.2015 18:47  •  Přečteno: 27318x  •  Komentářů: 0

Pozvání

Vláčecí superpohár na Pk2 - 1. závod v sobotu 30. května a 2. závod 13. června. Každý závod se vyhodnocuje samostatně a následně se oba závody vyhodnocují i společně. Velmi kvalitní zarybnění. PROPOZICE ZDE
17. ročník Pohár poličský kapr - sobota 6. června na Pk1, dvojice, délka závodu 12. hodin. Hlásit se můžete jednoduchým sdělením v návštěvní knize, nebo volejte na číslo 731441401.
Těšíme se na vás.

Autor: fiky  •  Vydáno: 19.5.2015 17:24  •  Přečteno: 22993x  •  Komentářů: 0

Peklo 2015 - výsledky

Za kásného květnového voňavého rána se do závodu zapisuje 78 rybářů, loni 76. Ryby v 1. poločase dobře berou, loví se hodně krásných, až 45 cm pstruhů a celkem i dost kaprů. Je přirozené, že ryby neberou na všech postech stejně. Překvapivé je, že nejvíce a to především pstruhů se loví z hráze, kde někteří rybáři za poločas popsali i 2 závodní záznamové karty. Nejvíce kaprů a to 36 uloví rybář na místě směrem k Malému peklíčku. Je jisté, že se za 1. poločas ulovilo několik stovek ryb. Mám velkou radost, že celková organizace a zázemí závodu pod vedením Vlasty Melezínka a jeho široké party skvělých lidí skvěle funguje. Myslím, že dnešní akci můžu nazvat pěknou pekelskou pohádkou. JM.

FOTOGALERIE ZDE

VÝSLEDKY ZDE

Autor: fiky  •  Vydáno: 17.5.2015 20:26  •  Přečteno: 30150x  •  Komentářů: 0

Strana:  1 2   další »

Kalendář

 «  červenec 2022  » 
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne310172431

VÝLOV PŘEHRADY PK0Sociální sítě
   Hymna RS Vysočina
PŘEHRAJETE ZDE

REVÍRY RS VYSOČINA - PREZENTACENáhodný obrázek

pajkr_kolo.JPG

Počasí


TOPlist