Vyhledat


Anketa

Nejoblíbenější ryba?
Počet hlasů: 9634

On-line je:

Kategorie: 2011

Shiff Eda

S táhnoucím se podzimem a nepřicházející zimou, u rybníka v Lačnově, se dějí Velké věci! Vodník Jožin z houpačky na pravé straně rybníka, přemýšlí, zda rybník zamrzne, či ne, napadne sníh – nenapadne a co bude se zelenými rostlinami, kterými jeho rybník zarůstá. Rybáři poličského sdružení již břehy rybníka opustili a většinou své „pruty“ uložili k zimnímu spánku.
eda
A HELE, HELE, co se na rybníku DĚJE? Kdo šel, nebo jel v sobotu 10. prosince kolem rybníku, byl udiven!

CELÝ ČLÁNEK

Rybníkem pluje „SCHIFF“ – loď, vor či ponton, s kapitánem a námořníky…?!? Na palubě vidím kapitána, s kapitánskou čepicí, a je to pana Eda Střílek, přítele našeho rybářského sdružení. Ten nelení a je již v plné přípravě na novou rybářskou sezónu roku 2012. Akce lačnovská klobása a zahájení sezóny 16. dubna, jsou již tradicí.

A náš Eda nám chce zpříjemnit chytání a dal se očisty rybníka od vodních rostlin a řas pod jeho "Rančem" – tedy Rybářským rájem – občerstvení, penzion, bazén a rybářský břeh LAČNOV. Když tedy nejsou peníze na vybagrování celého rybníku, Eda přišel s myšlenkou, odstranit vodní rostliny a řasy pomocí voru a betonové traverzy, která se táhne po dně a vytrhává "nepřítele".
Na „SCHIFF EDA“, pod oficiálním názvem „EDUŠO STROJ“, byla již podána patentová přihláška, pro ochranu vlastnictví.
Princip: základem je dvojpodlažní vor o rozměrech cca 4 x 4 m. Stabilita a nadlehčení je zajištěna vzduchovými vaky. Vor je opatřen pádly a z hlediska bezpečnosti je opatřen kovovým zábradlím.

V zadní části je umístěno mechanické zařízení pro spouštění a vytahování betonové traverzy. Funkce: kapitán vypluje s vorem do určité vzdálenosti od břehu. Tam spustí traverzu. Vor je navázán na lano, které začne navíjet naviják, umístěný na traktoru. Cestou k břehu, traverza uvolňuje a táhne sebou vodní rostliny ku břehu. Na spodní části voru jsou lyžnice, které umožní vytáhnout vor až na břeh. A tak pod vorem nashromážděné rostliny mhou být vytaženy až na břeh.

Tento postup se mnohokráte (dle potřeby) opakuje.
A vodník Jožin na celou akci dohlíží a doufá, že jeho rybník bude částečně vyčištěn, voda čirá a rybářům se nebudou zamotávat vlasce do "zeleniska"!
Panu Edovi Střílkovi děkujeme za jeho všestrannou aktivitu pro nás rybáře a ať ho jeho nápady neopouštějí a aktivita jeho, po dlouhá léta vydrží.
Rybáři děkují.
PS: - Vytažený produkt bude možná "macerován" a na Zahájenou se bude podávat jako drink, pod názvem "LAČNOVSKÁ VÍLA".

- Do budoucna „kapitán“ předpokládá rozšířit „flotilu“ postupně až o další 3 vory – o kajutu, občerstvení a taneční parket. Vory, budou samostatné nebo mohu být vzájemně propojeny, opatřeny motorovým pohonem a kapitánským kormidlem Už se těším, až budu moci oslovit Edu „Kapitáne – mohu vstoupit na loď?“, “ Kapitan - ich kann das Schiff zu betreten?“, „Captain - I can enter the ship?”.
- ANO, JA, YES! Prof. Miloslav Filka

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, Zelený mor odpovědět

Omluva za překlep v "Předmětu" příspěvku. Správně jsem chtěl napsat "Zelený mor "
Můj poslední příspěvek byl myslen upřímně, bez snahy někoho zesměšnit, což ovšem je z textu znát.
Přeji všem mnoho úspěchů v roce 2012.

, Zelený nor odpovědět

Jak říká přítel Filka. Úroveň !!!
Je vidět, že tamní společenství rybářů nemá zájem jenom o úlovky, ale že se také příkladně stará o svěřený revír a to i v době, kdy chybí penízky.
Jen tak dál kolegové.

, Zelený mor odpovědět

Velmi pěkně a vtipně napsaný příspěvek,taková aktivita jen potěší a já za rybáře,kteří na tento revír rádi jezdí velmi děkuji.Hurá.

odpověděl(a)

Sleep apnea is a very difficult thing to live with, both for the sufferer and for people living and sleep with him or her. If you fit into either of these categories, then you know just how frustrating it can be. Read through the tips found in this article to learn the best way to survive this problem!

Try using a mouth guard that's custom-fitted for you. These are made especially for those suffering from sleep apnea. If you don't have CPAP, then this guard is an excellent alternative. Also, it's a lot more comfortable wearing this mouth guard while sleeping. It really helps keep the airways clear and keeps the soft tissues of the throat stable.

Consider doing a few very specific exercises before going to bed each night, to alleviate some of your sleep apnea symptoms. Exercising throat and tongue muscles has been proven in scientific studies to reduce snoring, improve breathing and lessen the more profound effects of sleep apnea when done according to doctor's orders.

On easy way to help limit your sleep apnea is to stick to regular sleeping hours. When you stick to a sleep schedule that is steady and consistent, you will be more relaxed and sleep much better. Apnea episode frequency will be greatly reduced if you can get plenty of sleep every night.

Understand the effects that smoking and drinking alcohol have on sleep apnea, if you are trying to get a grip on your quality of sleep. Smoking enlarges airways, while alcohol can relax them too much, both of which will contribute to the symptoms of sleep apnea severely. Consider making the necessary cut-backs that will cut down on your sleep problems.

Clear up your nasal passage before heading to bed. If you suffer from sleep apnea and have problems with a "stuffed up" nose, using a nasal spray or device can help clear your nasal airway. This is not a permanent solution, but one you can use when your apnea symptoms are the worst.

Consider an alternative sleep apnea flower remedy therapy (also known as essence therapy). Vervain is used in this treatment for its calming and relaxing effects. This can help treat your symptoms, including insomnia problems associated with your apnea. As an added bonus, it also helps reduce overall stress and lower high blood pressure.

Avoid any type of drugs or alcohol if you are experiencing any type of sleep apnea. Drugs and alcohol will slow down your respiratory system, and that is known to be one of the causes of sleep apnea. If you are struggling with this issue, try to get some professional help to overcome these addictions.

If simple changes in your lifestyle, such as regular sleep hours and losing weight, have not eliminated your sleep apnea episodes, it is time to consult with a sleep specialist. The specific causes of your sleep apnea can be evaluated, and an individual treatment plan can be designed for you.

As the above article has demonstrated, you have many different treatment methods available to you when it comes to sleep apnea. Everyone is different, and it's important to find...


Kalendář

 «  duben 2021  » 
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So3101724 
Ne4111825 

INSTAGRAM RS


Hymna RS Vysočina
PŘEHRAJETE ZDE

REVÍRY RS VYSOČINA - PREZENTACE
Náhodný obrázek

kvetna.jpg

Počasí


TOPlist