Vyhledat


Anketa

Nejoblíbenější ryba?
Počet hlasů: 10265

On-line je:

Kategorie: 2012

Výroční členská schůze RS Vysočina

Přinášíme dlouho očekávaný článek o výroční členské schůzi RS Vysočina.

V sobotu 28. ledna se v Tylově domě konala výroční schůze členů Rybářského sdružení Vysočina Polička. Hlavním bodem programu byla zpráva o činnosti v minulém roce a výhled na rok 2012, které přednesl hospodář Jaroslav Martinů.
„Přes celosvětovou krizi, která postihla i naši ekonomiku, můžeme minulý rok hodnotit jako úspěšný. Jsme si totiž dobře vědomi, že se nevyplácí žít na dluh a podle toho se chováme. Do revírů jsme vysadili 70 000 ryb o celkové váze 720 q., v hodnotě přes 5 mil. Kč. Za povolenky jsme získali téměř 3,5 mil. Kč., další peníze jsme vydělali vlastními aktivitami. Proto považuji za nutné poděkovat za obětavou práci všem, kteří se o výsledek bez nároku na odměnu zasloužili při dopravě ryb a jejich krmení, vypouštění rybníků a výlovech, organizaci závodů, plesu, propagaci sdružení na internetu, údržbě rybníků, výkonu funkcí rozhodčích, rybářské stráže, sekání ledu, vánočním prodeji kaprů v Poličce, Svitavách, Bystřici nad Pernštejnem, Vendolí, Jedlové, Květné, Vysokém Mýtě. Rovněž je nutno poděkovat za každé dobré slovo, morální podporu, slušné chování, účast na závodech a dodržování našich pravidel. Naším největším bohatstvím zůstává poctivá práce a aktivita členů ".
Další části svého vystoupení J. Martinů připomněl rozvoj sdružení poté, co zdejší organizace před 22 lety opustila řady Českého rybářského svazu a začala hospodařit samostatně. Za tu dobu sdružení vybudovalo, obnovilo, pronajalo si nebo koupilo 15 rybníků a řadu z nich odbahnilo. Zvedlo zarybnění z 20 na 720 metráků. S potěšením konstatoval, že už zaplatilo nezbytné půjčky a zakončilo minulý rok bez dluhů, se zůstatkem na účtu 1 168 000 Kč. Od roku 1990 vybudovalo dílo skromným odhadem za 60 až 70 mil. Kč.
Za hlavní témata letošního roku J. Martinů označil pokračovat v úspěšném zarybňování revírů na úrovni 700 q, odbahnění loviště přehrady Pk1, její včasné napuštění a obnovení obsádky, podání žádosti o dotaci na vybudování výpusti a bezpečnostního splavu rybníka ve Stašově, pokračovat v odbahňování rybníka v Lačnově, nezapadnout do dluhů a udržet dobré mezilidské vztahy. V diskusi se hovořilo o změnách v rybářském zákonu, jarním startovacím zarybnění rybníků a tekoucích vod, neustálém přílivu nových členů, problémech souvisejících se sportovním rybolovem, pořádkem kolem vod, občasném porušování rybářského řádu aj.
Závěrem členská schůze schválila usnesení orientované na splnění letošních hlavních témat.

text L. Brabec, foto Petr Kleveta

Výroční členská schůze RS Vysočina Výroční členská schůze RS Vysočina Výroční členská schůze RS Vysočina Výroční členská schůze RS Vysočina Výroční členská schůze RS Vysočina Výroční členská schůze RS Vysočina

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Kalendář

 «  srpen 2022  » 
Po18152229
Út29162330
St310172431
Čt4111825 
5121926 
So6132027 
Ne7142128 

VÝLOV PŘEHRADY PK0



Sociální sítě
   



Hymna RS Vysočina
PŘEHRAJETE ZDE

REVÍRY RS VYSOČINA - PREZENTACE











Náhodný obrázek

peklo.jpg

Počasí


TOPlist