Vyhledat


Anketa

Nejoblíbenější ryba?
Počet hlasů: 9634

On-line je:

Kategorie: 2009

Výroční schůze členů RS Vysočina - Skvělé výsledky, smělé plány.

Výroční schůze členů RS Vysočina - Skvělé výsledky, smělé plány. V sobotu 31. ledna se v Tylově domě sešli na své výroční schůzi členové Rybářského sdružení Vysočina Polička. Úvodem uctili minutou ticha památku těch, kteří loni navždy opustili jejich řady. Poté se ujal slova hospodář Jaroslav Martinů, který zhodnotil činnost sdružení v uplynulém roce a nastínil hlavní letošní úkoly.

Konstatoval, že minulý rok lze hodnotit jako náročný, ale po rybářské stránce nadmíru úspěšný. Stěžejním úkolem bylo dokončit celkovou opravu rybníka Peklo, který se podařilo splnit, takže od května už opět sloužil sportovním účelům. Do revírů bylo vysazeno 65 000 ryb o celkové hmotnosti 824 metráků, z toho bylo 642 q kaprů, 130 q ryb lososovitých a 52 q ostatních (amur, lín, štika, candát), celkem za 5,5 milionů Kč. Předpokládá se, že rybáři (členové RS a hosté) ulovili celkem 700 až 750 q ryb (přesná čísla budou známa po sečtení odevzdaných povolenek). Byly mezi nimi i kapitální kusy - desítky kaprů kolem 10 kg, několik metrových štik, stovky pstruhů nad 50 cm, zhruba 50 sumců kolem 1 metru.

Členská schůze 2008 Členská schůze 2008

V souvislosti s 20. výročím existence samostatného hospodaření RS Vysočina J. Martinů připomněl, že se za tu dobu zvýšilo zarybňování revírů čtyřicetkrát, z někdejších 20 q na současných více než 800 q. Rozpočet se zvýšil dokonce stokrát - ze 100 000 Kč na více jak 12 milionů Kč. Zdůraznil, že o tyto úspěchy se zasloužilo mnoho obětavých členů, kteří bez nároků na odměnu odvedli ve svém volném čase, někdy i na úkor rodiny, obrovský kus poctivé práce. Zaznělo několik desítek jmen, mezi nimi především F. Kopiště, Z. Milota, L. a J. Bidmonovi, J. Švanda, M. Jílek, M. Lidmila, L. Knotek aj. Poděkování za práci se dostalo i partám, které si vzaly na starost organizaci rybářských závodů, opravy příjezdových cest, výzdobu areálu Pod Kopcem a sálu při rybářských plesech včetně jejich organizačního zajištění, prodej povolenek, zpracování úlovkových listů, údržbu rybníků, prosekávání děr v ledu, údržbu chat na Pekle. Významnou každoroční akcí, přinášející potřebné finanční prostředky do pokladny sdružení, je prodej vánočních kaprů v Poličce, Svitavách, Č. Třebové, Bystřici n. Pernštejnem, Vendolí, Jedlové a V. Mýtě.

Při této příležitosti J. Martinů zdůraznil, že sdružení jde vlastně z akce do akce a je tudíž potřeba poděkovat za každé dobré slovo, morální podporu, slušné chovní a dodržování pravidel. Největším bohatstvím sdružení je aktivita a poctivá práce členů. V další části svého vystoupení připomněl, co všechno se podařilo za uplynulých dvacet let vykonat (budování, zakoupení a pronájmy rybníků - celkem 15, prodej parcel k výstavbě rekreačních domků u nádrže č. 0) atd. Všechny tyto akce se vyžádaly značné finanční prostředky, takže sdružení muselo požádat o dvě půjčky, které loni do haléře splatilo a do roku 2009 vstoupilo se zůstatkem 1 100 000 Kč. Skromným odhadem vybudovalo od roku 1990 dílo za 50 - 60 mil. Kč.

Hlavními úkoly pro tento rok je pokračovat v úspěšném zarybňování revírů ke spokojenosti členů i hostů (opět zhruba přes 800 q ryb), udržet dobré kamarádské vztahy, nezapadnout do dluhů, připravit odbahnění rybníka v Lačnově na rok 2010, napomáhat při chystané zásadní rekonstrukci výpustě rybníka v Pomezí za zhruba 5 mil. Kč a v neposlední řadě usilovat o získání „evropských" peněz na realizaci vodohospodářských a krajinotvorných záměrů sdružení, jako se to podařilo u rekonstrukce rybníka Peklo.

O snaze členů sdružení nadále zkvalitňovat dosahované výsledky svědčila i bohatá diskuse. Zazněla například rozhořčená kritika zcestných anonymních pomlouvačných článků, které se objevují na internetových stránkách sdružení, patrně ve snaze rybáře a vedení RS diskreditovat. Bude vypsáno výběrové řízení na obsluhu kiosku u nádrže č. 1 v areálu Pod Kopcem, neboť končí oblíbený Milan Švec. Hovořilo se o úkolech, souvisejících s plánovaným odbahněním rybníků v Pomezí a Lačnově. Bylo oceněno hospodaření RS Vysočina, které má roční obrat 12 milionů Kč, čímž se může pochlubit málokterá obec! Zdůrazněno bylo poslání rybářské stráže, která musí důrazněji než dosud postihovat všechny „hříšníky", porušující rybářský řád, nedodržující zákazy vjezdu k revírům apod. I nadále však musí zůstat spíše „učitelem" než drábem, přestože bude postupovat důrazně a nekompromisně.

V závěru výroční členské schůze bylo schváleno usnesení, vycházející z přednesených zpráv a diskuse. Předseda Pavel Pásek připomněl úspěšných 20 let existence a samostatného hospodaření RS Vysočina, na čemž má vedle obětavé práce členů velkou zásluhu i hospodář Jaroslav Martinů, který letos oslaví své padesáté narozeniny. Ke gratulantům se připojuje i naše redakce.

Text a foto: L. Vrabec

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, Výkopové práce odpovědět

bagrujem.cz/ doporučuji, výkopové práce a jiné nejsou problém :)


Kalendář

 «  duben 2021  » 
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So3101724 
Ne4111825 

INSTAGRAM RS


Hymna RS Vysočina
PŘEHRAJETE ZDE

REVÍRY RS VYSOČINA - PREZENTACE
Náhodný obrázek

peklolet2.jpg

Počasí


TOPlist